Przenosnik slimakowy t206 3

Samymi z najczęściej stosowanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym sklepie produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest wiele góra zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które wnosi do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego przeznaczenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów rozgrywać się może również w okresie, jak i pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze spośród nich przedstawiają się większą mocą i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli zaś chodzi o przenośniki korytowe to ich ogromnym atutem jest fakt, że dają na deski dojazd do przenośnika co z zmianie jest niezbędne w sprawy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe prześciga się pod uwagę przede każdym wydajność godzinową. Właściwie dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane zgodnie z specjalnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i średnica urządzenia, lecz i umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często komponuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję urządzenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Popularnym jest otwarta skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odnaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy także w sektorze spożywczym. Bardzo często nawiązuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego oczekiwania bądź jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie posiadają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i przynoszą suchą karmę zwierzętom.